Skuteczna komunikacja

Centrum Pomocy Specjalistycznej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
zaprasza do udziału w odpłatnym PROGRAMIE „SKUTECZNA KOMUNIKACJA DLA KAŻDEGO”


Jeśli masz poczucie, że nie potrafisz porozumieć się ze swoim partnerem, dzieckiem, rodzicem;  każda wasza rozmowa/kłótnia jest do siebie podobna i nie przynosi żadnego efektu, to zapraszam Cię to spróbowania czegoś nowego. Jedną z zasad podejścia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, na której bazuje Centrum Pomocy Specjalistycznej, jest zasada: „jak coś nie działa, to zrób coś innego!”.

To „coś innego” to zaproszenie do udziału w Programie „Skuteczna Komunikacja dla Każdego”. Celem Programu jest przedstawienie modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy, czyli Nonviolent Communication (NVC), autorstwa amerykańskiego doktora psychologii Marshalla Rosenberga oraz stworzenie możliwości dalszej praktyki nabytych umiejętności.
Dzięki temu modelowi komunikacji, będziesz mógł:
– dowiedzieć się, o co Ci naprawdę chodzi w różnych ważnych dla Ciebie sytuacjach, poprzez zwiększenie świadomości nt. swoich uczuć i potrzeb
– dowiedzieć się, o co może chodzić Twoim bliskim
– przyjrzeć się temu, co z tego, co robisz w komunikacji działa, a co warto zmienić
– kłócić się konstruktywnie, z poszanowaniem swoich potrzeb i potrzeb drugiej strony
– mówić tak, aby Cię usłyszano
– słuchać tak, aby naprawdę usłyszeć
– budować porozumienie z innymi, zamiast ciągłych murów
Program zakłada dwa etapy oddziaływań:
I. Warsztat psychoedukacyjny: „Skuteczna Komunikacja dla Każdego”, podczas którego poznasz 4 elementy schematu modelu NVC.
Czas trwania: 8h (jeden dzień). Koszt udziału 90 zł.
Najbliższy termin: Termin do ustalenia.

II. Grupa Wsparcia „Skuteczna Komunikacja dla Każdego” . Grupa przeznaczona dla osób, które ukończyły warsztat „Skuteczna Komunikacja dla Każdego” i są zainteresowane ćwiczeniem nowych umiejętności z komunikacji na swoich życiowych sytuacjach przy wsparciu grupy. Grupa otwarta. Częstotliwość 3/miesiąc, czas trwania spotkania 2,5h. Koszt: jednorazowe wejście 35zł, karnet na 3 spotkania: 90zł.  Harmonogram spotkań grupowych zostanie podany podczas warsztatu (rozpoczęcie grupy październik 2012).
Grupa Wsparcia nie jest zobowiązująca, możesz wziąć udział w samym jednodniowym Warsztacie i sprawdzić, czy ten model komunikacji to coś dla Ciebie.

 

Dodaj komentarz